بازیکن بی‌حاشیه؛ جدی‌ ترین گزینه لیست خروج ساپینتو خداحافظی یک آبی‌ پوش با جذب بازیکن مدنظر استقلال

اخبار استقلال : هیچ بعید نیست ناتوانی باشگاه در جذب بازیکن جدید در نهایت مرد پرتغالی را به این نتیجه برساند که در شرایط فعلی همه بازیکنان را در استقلال نگه دارد. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

بازیکن بی‌حاشیه؛ جدی‌ ترین گزینه لیست خروج ساپینتو خداحافظی یک آبی‌ پوش با جذب بازیکن مدنظر استقلال

کدام بازیکن از لیست استقلال کنار گذاشته می‌شود؟ این سؤالی است که نه تنها هواداران استقلال بلکه ذهن ساپینتو را هم در بر گرفته و سرمربی استقلال هنوز نتوانسته پاسخی برایش بیابد.

در روزهای گذشته نام برخی بازیکنان در میان گزینه‌های احتمالی خروج مطرح شد. نام سعید مهری را شنیدیم؛ بازیکن بی‌حاشیه‌ای که در روزهای اخیر سعی کرده رضایت سرمربی استقلال را جلب کند. درباره او اما تردیدهایی وجود دارد؛ از طرفی سرمربی استقلال گزینه‌های آنچنانی برای بازی در پست هافبک دفاعی در اختیار ندارد که به راحتی روی نام این بازیکن قلم قرمز بکشد. به همین دلیل جدی‌ترین گزینه برای خروج از ترکیب فصل بعد استقلال همچنان با این تیم تمرین خواهد کرد تا ساپینتو به جمع‌بندی نهایی برسد.

هیچ بعید نیست ناتوانی باشگاه در جذب بازیکن جدید در نهایت مرد پرتغالی را به این نتیجه برساند که در شرایط فعلی همه بازیکنان را در استقلال نگه دارد.

دیگر بازیکنانی که نام‌شان در میان گزینه‌های احتمالی خروج به چشم خورد، ارسلان مطهری و آرمان رمضانی هستند. حتی زمزمه‌هایی درباره احتمال جدایی سجاد شهباززاده که به تازگی با استقلال قرارداد منعقد کرده، به گوش رسید اما با توجه به اینکه ساپینتو هنوز نتوانسته بازیکنان خارجی مورد نظر در پست وینگر و هافبک هجومی را به خدمت بگیرد، ترجیح می‌دهد همه نیروها را حفظ کند و حتی مهره‌های غیر تخصصی را در برخی پست‌ها به کار بگیرد.

شاید اگر باشگاه استقلال با بازیکنان خارجی جدید که ساپینتو نام‌شان را داده به توافق نهایی می‌رسید، می‌شد یکی از این بازیکنان را از فهرست خارج کرد تا خط حمله قدری خلوت‌تر شده و بازیکنانی به خدمت گرفته شوند که تخصص بازی‌شان در پست وینگر یا هافبک تهاجمی است اما نقل و انتقالات باشگاه استقلال متوقف شده و حتی خبرهای آنچنان موثقی درباره جذب محمد محبی به گوش نمی‌رسد که سرمربی استقلال را برای اتخاذ تصمیم خود مطمئن کند.

از سویی حتی اگر خود بازیکنانی که احتمال می‌دهند فصل بعد کمتر در ترکیب استقلال قرار بگیرند، خواستار جدایی شوند هم ساپینتو با جدایی‌ آنها موافقت نخواهد کرد. دلیل این سیاست روشن است؛ استقلال به اندازه کافی بازیکن در پست وینگر ندارد و ساپینتو برای مثال روی شهباززاده و مطهری به عنوان وینگر چپ و راست هم در صورت فقدان گزینه حساب خواهد کرد و عاقلانه هم نیست که قبل از جذب بازیکنان جدید، بازیکنی از لیست کنار گذاشته شود.

البته ترافیک در خط آتش استقلال بالا است و برخی بازیکنان شانس کمتری برای بازی در ترکیب اصلی دارند اما از طرفی دست ساپینتو نیز آنقدر باز نیست که حتی در پستی که تعدد بازیکن در آن بیداد می‌کند، اقدام به خارج کردن گزینه‌های این پست کند.

در روزهای اخیر پرونده جذب محمد محبی دوباره باز شده و احتمال دارد این بازیکن برای ادامه فوتبال خود به ایران بازگردد. هر چند که بارها به این نکته اشاره شد که محبی برای حضور ۹ ماهه خود در پرتغال برنامه‌ریزی کرده اما احتمالاتی شکل گرفته که این بازیکن دوباره با استقلال وارد مذاکرات جدی شده و در نهایت به ترکیب آبی‌ها ملحق شود.

اگر محبی بیاید دست ساپینتو برای خارج کردن نام یک یا دو بازیکن باز خواهد شد اما اگر خبرهای اخیر نیز مانند خبرهای ۴۵ روز گذشته بی‌پایه و اساس باشد، ساپینتو هیچ بازیکنی را از لیست استقلال کنار نمی‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *