اللهیار طلای ۱۸ عیار آبی‌ ها ستاره‌ای که ۴۸ میلیارد به استقلال سود رساند

اخبار استقلال : مهاجم جوان و آینده دار فوتبال کشورمان با قرارداد دایمی به تیم هال سیتی انگلیس پیوست تا پول خوبی نصیب باشگاه استقلال شود. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

اللهیار طلای ۱۸ عیار آبی‌ ها ستاره‌ای که ۴۸ میلیارد به استقلال سود رساند

با اعلام رسمی باشگاه هال سیتی، اللهیار صیادمنش مهاجم جوان و آینده دار کشورمان با قراردادی چهار ساله به این تیم پیوست. صیادمنش ابتدا در نقل و انتقالات زمستانی فصل گذشته به صورت قرضی از فنرباغچه ترکیه راهی هال سیتی شد؛ تیمی که در چمپیونشیپ انگلیس حضور داشت.

هال سیتی مبلغ خرید مهاجم ملی پوش  ۲۱ ساله ایران را در خبر خود اعلام نکرده است اما چندی پیش مالک این باشگاه گفته بود که برای صیادمنش ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو به فنرباغچه می‌رسد و همچنین ۵۰ درصد از حق انتقال بعدی صیادمنش برای باشگاه ترکیه‌ای خواهد بود.

صیادمنش در سال ۲۰۱۹ از تیم استقلال ایران راهی فنرباغچه شد و باشگاه ایرانی بابت این انتقال مبلغ ۶۰۰ هزار دلار از سوی باشگاه ترکیه ای دریافت کرد.

 اما در یک بند قرار داد صیاد منش با فنرباغچه حق ۲۰ درصد انتقال دائمی به تیم‌های دیگر وجود داشت. بنابراین استقلال می‌تواند از حضور صیادمنش در هال سیتی، ۲۰ درصد از مبلغ ۴.۵ میلیون یورو را به دست بیاورد و باشگاه استقلال بابت این انتقال قطعی ۹۰۰هزار یورو دیگر نیز دریافت خواهد کرد.

به عبارت دیگر باشگاه آبی پوشان بابت انتقال مهاجم جوانش ابتدا ۶۰۰ هزار دلار و سپس ۹۰۰ هزار یورو سود کرد تا با یک حساب سر انگشتی و با قیمت دلار و یورو ، حدود ۴۸ میلیارد تومان برای باشگاه استقلال درآمد زایی داشته باشد.

یکی از مسئولان باشگاه استقلال که نخواست نامش فاش شود با تایید این خبر به خبرورزشی گفت : بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با انتقال مجید حسینی به ترکیه درامد زایی خوبی داشتیم و حالا با انتقال صیاد منش دوباره سود خوبی نصیب باشگاه شده است. البته هنوز این مبلغ به حساب باشگاه واریز نشده و قرار است باشگاه ترکیه ای در دو قسط این مبلغ را واریز کند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *