سلام دوباره به مدافع – هافبک استقلال/ روزبه؛ برگرد سر جای خودت!

اخبار استقلال : روزبه چشمی احتمالا در بازی بعدی استقلال به پست تخصصی‌اش باز خواهد گشت. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

سلام دوباره به مدافع - هافبک استقلال/ روزبه؛ برگرد سر جای خودت!
بعد از حضور سا پینتو در راس کادرفنی استقلال مهم‌ترین سوالی که در مورد نحوه بازی این تیم مطرح می‌شد این بود که بازی با سیستم ۳ دفاعه یا ۴ دفاعه. حضور استراماچونی و یک تغییر سیستم شیرین به ۳ دفاع و ادامه خاطرات خوب با فرهاد مجیدی باعث شد تا هواداران استقلال تیم خود را به عنوان تیمی با سیستم ۳ دفاعه بشناسند و خاطرات بازی با ۴ دفاع برای آن‌ها به دست فراموشی سپرده شود.

ساپینتو هم در ابتدای ورودش به این تصور احترام گذاشت و برخلاف تیم‌های قبلی‌اش در بازی‌های تدارکاتی و اولین بازی لیگ با ۳ دفاع به میدان رفت. دریافت گل اول از ملوان و خطر از دست رفتن دومین سه امتیاز لیگ اما این سرمربی پرتغالی را از تصمیم خود پشیمان کرده و باعث شد تا به سیستم مورد علاقه‌اش برگردد. اتفاقی که نتیجه مثبتی به دنبال داشت و استقلال در نیمه دوم هم کلین‌شیت کرد و هم سه گل زد و برنده بازی شد. همین مسئله قطعا باعث خواهد شد که برای بازی با مس کرمان باز هم این سوال ۳ مدافع یا ۴ مدافع مطرح شود. این بار برخلاف دفعه قبل احتمالا گزینه انتخابی عدد ۴ خواهد بود.

سلام دوباره به هافبک استقلال/ روزبه؛ برگرد سر جای خودت!

در تصمیم‌گیری ساپینتو یک بازیکن چهره ویژه‌ای خواهد بود؛ روزبه چشمی. در مورد چشمی همیشه این چالش وجود داشته که آیا او مدافع بهتری است یا هافبک دفاعی بهتر. چشمی برای چندمین بار در بازی با ملوان نشان داد که در پست هافبک دفاعی تخصص ویژه‌تری دارد و می‌تواند از یک بازیکن معمولی به ستاره تبدیل شود. جنگندگی روزبه در خط هافبک و همچنین پاس‌های رو به جلوی او باعث می‌شود تا خط هافبک استقلال با حضورش جان تازه‌ای بگیرد. همچنین بعضی از اشتباهات دفاعی و خطاهای این بازیکن که می‌تواند در محوطه جریمه لطمات جبران‌ناپذیری به تیم بزند با حضور او یک خط جلوتر کم‌خطر می‌شود.

قطعا ساپینتو تفکراتش کاملا با تفکرات دفاعی فرهاد مجیدی و استراماچونی که در این مدت در استقلال جا افتاده تفاوت دارد. همین تفاوت باعث می‌شود تا این مربی به زمان بیشتری برای اجرای برنامه‌ها و انتخاب بازیکنان موردنظرش نیاز داشته باشد. مدت زمانی که هواداران استقلال امیدوارند با کمترین امتیاز از دست رفته سپری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *