خیانت، اسم رمز درگیری بازیکنان استقلال با سرمربیان

اخبار استقلال : طرح ادعای خیانت بازیکنان به سرمربی مسئله تازه‌ ای در استقلال نیست و طی سالیان گذشته نیز چند مربی این تیم مدعی کم‌ کاری تعمدی تعدادی از بازیکنان استقلال برای عوض کردن سرمربیان شده‌اند. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

خیانت، اسم رمز درگیری بازیکنان استقلال با سرمربیان

«روزهایی که با محمود فکری کار کردم جزو دوران بد فوتبالم بود.» بیان این جملات از طرف سیاوش یزدانی موجب شد تا محمود فکری در گفت‌وگو با خبرورزشی بار دیگر کنایه‌های قبل خود پیرامون کم‌کاری و خیانت چند بازیکن استقلال طی دوران سرمربیگری خود در این تیم را مطرح کند. ادعایی که فکری تاکنون چند مرتبه آن را با صراحت اعلام کرده و مدعی شده است در هفته‌های پایانی فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تعدادی از بازیکنان استقلال کم‌کاری کردند تا او از سرمربیگری این تیم برکنار شود! طرح ادعای خیانت بازیکنان به سرمربی مسئله تازه‌ای در استقلال نیست و طی سالیان گذشته نیز چند مربی این تیم مدعی کم‌کاری تعمدی تعدادی از بازیکنان استقلال برای عوض کردن سرمربیان شده‌اند.

به من خیانت کردند

ناصر حجازی در اردیبهشت سال ۷۸ پس از شکست عجیب استقلال مقابل سایپا از این تیم کنار گذاشته شد. ناصرخان چند روز پس از آن مسابقه فراموش نشدنی صراحتاً عنوان کرد چند بازیکن استقلال به او خیانت کردند تا زمینه را برای اخراجش فراهم کنند! ادعایی که البته هیچ‌کدام از بازیکنان وقت استقلال آن را تأیید نکردند و مدیران وقت باشگاه نیز زیر بار چنین مسئله‌ای نرفتند اما حجازی تا پایان عمر مدعی بود بازی با سایپا یک دام برای او تلقی می‌شد تا از استقلال کنار برود.

معمای انزلی

استقلال خرداد سال ۸۱ در آخرین هفته از اولین دوره رقابت‌های لیگ برتر برای جدال با ملوان راهی انزلی شد، حتی یک مساوی هم می‌توانست این تیم را قهرمان کند اما ارائه نمایشی عجیب موجب ناکامی استقلالی‌ها در استان گیلان و قهرمان شدن پرسپولیس شد. دقیقاً پس از همان مسابقه بود که منصور پورحیدری از سمت خود کناره‌گیری کرد و دیگر تا پایان عمر حاضر نشد هدایت استقلال را بپذیرد. اگر چه منصور پورحیدری در تابستان سال ۹۰ طی مصاحبه‌ای با خبرورزشی اعلام کرد اتفاقات بازی با ملوان را فقط در صورتی افشا می‌کند که بخواهد برای همیشه از ایران برود اما چند بازیکن آن مقطع استقلال در مصاحبه‌هایشان مدعی شدند تعدادی از همبازیان آنها در انزلی به طرز عجیبی پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شدند و نمایشی بسیار ضعیف ارائه کردند که اصلاً با منطق فوتبال جور درنمی‌آمد! البته منصورخان تا آخرین روز عمرش حاضر نشد در رابطه با پشت پرده بازی با ملوان خرداد سال ۸۱ حرفی بزند.

تقابل با مرد آلمانی

رولند کخ سرمربی استقلال در دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر بود اما عمر حضورش در این تیم حتی به یک فصل هم نرسید و بهار سال ۸۲ از سمت خودش برکنار شد. این مربی در آخرین روزهای سرمربیگری خود صراحتاً اعلام کرد تعدادی از بازیکنان استقلال به دلایل غیر فنی از او حساب نمی‌برند و حرف‌هایش را درون زمین گوش نمی‌دهند! علی فتح‌ا…‌زاده مدیرعامل وقت باشگاه استقلال زمستان پارسال در گفت‌وگو با خبرورزشی افشاگری جالبی در رابطه با همین پرونده انجام داد و گفت: «متأسفانه در آن مقطع تعدادی از بازیکنان استقلال در داخل تیم توی کار کخ می‌گذاشتند و به واسطه کم‌تجربگی و هیجان‌زدگی این اشتباه را مرتکب شدند.»

کم‌کاری برای جدایی

آخرین پرده از نمایش ادعای خیانت بازیکنان استقلال به مربیان، سال گذشته توسط محمود فکری روی صحنه رفت. این مربی که زمستان سال ۹۹ به واسطه نتایج ضعیف در چند هفته پایانی حضورش در استقلال، در نهایت به صورت توافقی از این تیم جدا شد، بهار سال گذشته برای اولین بار مدعی کم‌کاری چند نفر از شاگردان خود در آن مقطع شده و اعلام کرد آنها دلشان نمی‌خواست من سرمربی تیم باقی بمانم به همین خاطر کم‌کاری کردند! این ادعا بارها توسط فکری تکرار شده است و البته گاهی اوقات بازیکنان آن زمان استقلال هم کنایه‌های ویژه‌ای را نثار او کرده‌اند. کسی نمی‌تواند در این پرونده با صراحت فردی را متهم کند اما واقعیت امر این است که رابطه تعداد قابل ملاحظه‌ای از بازیکنان وقت استقلال با محمود فکری در چند هفته پایانی سرمربیگری او اصلاً خوب نبود.

داستان دنباله‌دار

این ماجراها نه تنها در استقلال بلکه در اغلب تیم‌های پرطرفدار جهان و گاهی اوقات حتی در تیم‌های ملی هم مطرح بوده است ولی بدون سند و مدرک نمی‌توان کسی را متهم کرد البته قطعاً تعدادی از بازیکنان و مربیان به واسطه این ماجراها با یکدیگر دارای رابطه سردی می‌شوند و این سردی برای مدت طولانی و حتی گاهی اوقات تا پایان عمر یکی از آنها ادامه پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *