کلاف سردرگم در ماجرای حق پخش تلویزیونی فوتبال

اخبار استقلال : ماجرای حق پخش تلویزیونی بازیهای دو تیم استقلال و پرسپولیس تبدیل به یک معادله چندمجهولی شده است. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

کلاف سردرگم در ماجرای حق پخش تلویزیونی فوتبال

بعد از آنکه دیروز باشگاه استقلال اعلام کرد، فقط عوامل پخش زنده بازیهای خانگی این تیم حق ورود به ورزشگاه آزادی را دارند و به هیچ رسانه‌ای اجازه تولید محتوای تصویری از برنامه‌هایش را نخواهد داد، حالا از نامه مشترک این باشگاه و باشگاه پرسپولیس به صداوسیما رونمایی شده که بر اساس آن نه تنها بازیهای زنده این دو تیم، فقط امکان پخش از تلویزیون – و نه هیچ پلتفرم دیگری دارد – بلکه هر گونه برنامه تلویزیونی و رسانه‌های تصویری، برای پخش خلاصه بازی و حتی گلهای این دو تیم، نیاز به توافق با دو باشگاه دارند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سازمان صداوسیما مدعی شده که 2 سال است حق پخش فوتبال و احتمالا سایر رشته‌های ورزشی را پرداخت می‌کند و از طرف دیگر مدعی شده که درآمد تیم از آگهی‌های مربوط به مسابقات دو تیم کاملا شفاف است چرا که هم تعداد دقایق آگهی و هم تعرفه تبلیغات هنگام پخش مسابقات مشخص است.

نکته جالب اینکه صدا و سیما، خودش را در این موضوع طلبکار می‌داند و معتقد است آنها وقتی حق پخش تلویزیونی را پرداخت کرده‌اند باید از تبلیغات دور زمین و حتی تبلیغ روی لباس داوران و تیم‌ها هم درصدی به این سازمان تعلق بگیرد منتهی درآمدهای مربوط به این سه مورد مشخص نیست.

قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود که باشگاه‌ها هم مدعی‌اند درآمد دقیق تلویزیون بابت آگهی‌های مربوط به مسابقات فوتبال مشخص نیست و باید به این نکته هم توجه کرد که صداوسیما فقط هنگام پخش زنده فوتبال، از بابت پخش آگهی درآمد ندارد و در بین تمام برنامه‌های ورزشی هم آگهی پخش می‌شود که باید درآمد آن هم مشخص شود.

به نظر می‌رسد سرنوشت این جنگی که شروع شده و همه خودشان را در آن محق می‌دانند، حداقل تا مشخص شدن رییس جدید فدراسیون فوتبال مشخص نخواهد شد و احتمالا بعد از انتخابات 8 شهریور، رییس جدید فدراسیون پای میز مذاکره با مدیران صداوسیما خواهد نشست تا تکلیف این قضیه را معلوم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *