سیروس دین محمدی : ساپینتو بد کرد اما اشتباه اصلی جای نیمکت هلال‌ احمری‌ ها بود

اخبار استقلال : پیشکسوت استقلال گفت: رفتار ساپینتو با امدادگران هلال احمر را تایید نمی‌کنم اما مسئولان برگزاری باید از اول دقت می‌کردند و صندلی آنها را کنار نیمکت مهمان نمی‌گذاشتند. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

سیروس دین محمدی : ساپینتو بد کرد اما اشتباه اصلی جای نیمکت هلال‌ احمری‌ ها بود

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبرورزشی، سیروس دین محمدی، بازیکن اسبق استقلال درباره دیدار اخیر استقلال و حاشیه‌های مربوط به آن اظهاراتی را مطرح کرد.
دو مسابقه استقلال در این دو هفته به ویژه بازی مقابل ملوان را چطور ارزیابی کردید؟

من بازی اول استقلال را ندیدم اما بازی دوم را کامل نگاه کردم. استقلال در نیمه اول اصلا خوب نبود و سه دفاعه بازی می‌کرد.

نیمه دوم چطور؟

با تغییر سیستم و جابجایی روزبه چشمی از دفاع آخر خط هافبک، همچنین با ورود تعدادی از بازیکنان ذخیره شرایط استقلال خیلی بهتر شد و نیمه دوم متفاوت بودند.

بازیکنان تازه وارد استقلال را چطور دیدید؟

به نظرم مهدی قائدی که آمد سرعت بازی بالا رفت. البته محبی و سجاد شهباززاده هنوز جا نیفتاده اند. کاوه رضایی را هم که شنیدم مشکل دارد و امیدوارم مشکلاتش برطرف شود. اما یامگا هم خیلی خوب ظاهر شد و بازی را در اختیار استقلال گرفته بود.

چرا استقلال در نیمه دوم بهتر شد؟

چون در نیمه اول به بازی سرعت نداد. هرچه بازی سرعت بیشتری پیدا کند استقلال بیشتر به گل می‌رسد. چون تیم حریف در لاک دفاعی فرو میرود و استقلال با داشتن مهره‌های تهاجمی شرایط را برای گلزنی خودش مهیاتر می‌کند.

حریفش را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم ملوان نیمه اول بهتر بود. تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آید باید بتواند خریدهای خوبی داشته باشد اما ملوان تیم ضعیفی است و نتوانسته خریده آنچنانی داشته باشد. اما چیزی که ملوان دارد و باید به آن تکیه کند انگیزه بازیکنانش است. ضمن اینکه قطعاً در بازی‌های آینده اگر تماشاگرانش هم بیایند شرایطش بهتر میشود. استقلال خوب زمانی با ملوان بازی کرد.

درباره لگد ساپینتو به برانکارد امدادگران چه صحبتی دارید؟

تمام مربیان فوتبال در دنیا از این قبیل رفتارها انجام می‌دهند. مربی تحت فشار است و لگدی به بطری آب می‌زند و مثلاً آن را اینطرف و آنطرف پرتاب می‌کند. به نظرم کمک‌های ساپینتو باید او را کنترل کنند.

اما این رفتار با واکنش‌های منفی مواجه شد؟

طبیعی است! یکبار آرسن ونگر بطری آب را به سمت نیمکت حریف شوت زد داور بلافاصله او را اخراج کرد. چون قانون سفت و سختی در فوتبال انگلیس وجود دارد. مربی عصبانی است و در لحظه حواسش نیست. اما این رفتار ساپینتو در قبال بچه‌های هلال احمر بد بود. آنها عزیز هستند و همه جا باید مراقب آنها باشیم.

خبر دارید که رئیس کل امداد هلال احمر گفته از ساپینتو شکایت می‌کنیم؟

من یک حرف دیگر دارم و معتقدم ساپینتو اشتباه اول را مرتکب نشده است بلکه اشتباه اول وقتی صورت گرفت که نیمکت گروه امداد را کنار نیمکت استقلال گذاشتند. این اصلا درست نیست! طبیعی بود که آنها بعد از گلزنی ملوان خوشحال شوند ولی چون نیمکت آنها چسبیده بود به نیمکت استقلال، باعث شد خوشحالی شان جلوی چشم استقلالی‌ها باشد و این رفتار هم پهلوانانه نیست. تیمی که گل خورده زیر گوشش جیغ بکشید و شادی کنید. چسبیده بود تیمش گل خورده و سخت است ببیند یک نفر بغل دستش بالا و پایین می‌پرد. البته ساپینتو رفته و از آنها عذرخواهی کرده که این اتفاق خوبی است و امیدوارم بچه‌های هلال احمر او را به بزرگی خودشان را ببخشند.

بازی بعدی استقلال مقابل مس کرمان را چطور پیش بینی می‌کنید؟

مس کرمان تیم ریشه‌داری است. آنها آسیا رفته اند و از نظر مالی وضعیت خوبی دارند. درست است چند سالی نبودند اما دیدیم که حالا که برگشته اند در دو بازی اول پنج گل به ثمر رساندند. اصلا نباید مس را دست کم گرفت. شرایط مس با ملوان اصلا شبیه هم نیست. درست است هر دو از لیگ یک آمده اند ولی مس کرمان می‌تواند استقلال را به دردسر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *