کمیته انضباطی نباید ساپینتو را جریمه کند/ رفتار سرمربی استقلال بین‌المللی نبود/ در انزلی خطر بزرگی از سر استقلال رد شد/ این بازی استقلال تماشاگر دارد

اخبار استقلال : عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: بازی دوم استقلال مقابل ملوان مشخص کرد این تیم روز به روز بهتر می‌شود گرچه من معتقدم استقلال در بازی اول هم می‌توانست برنده باشد اما نبودن تماشاگران، مانع این اتفاق شد. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

کمیته انضباطی نباید ساپینتو را جریمه کند/ رفتار سرمربی استقلال بین‌المللی نبود/ در انزلی خطر بزرگی از سر استقلال رد شد/ این بازی استقلال تماشاگر دارد
محمد مومنی، بازیکن اسبق و عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره دیدار استقلال مقابل ملوان، اتفاقات حاشیه‌ای در خارج از استادیوم انزلی و مسائل مربوط به حضور تماشاگران در بازی اول اظهاراتی را مطرح کرد:

نظرتان در رابطه با دیدار استقلال و ملوان بندر انزلی چیست؟

به نظرم بازی خوبی بود ولی این نوید را می‌دهم که استقلال باز هم از این بهتر بازی می‌کند. در واقع می‌خواهم بگویم مطمئناً استقلال در هر بازی بهتر و روان تر بازی خواهد کرد.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

ما در انجام کارهای تیمی‌مان موفق تر از بازی اول بودیم ولی متاسفانه به تیم مقابل شانس دادیم که باید روی این موضوع کار شود. اما همین که بازی برگشت، این خیلی خوب است. باید شرایطی در تیم استقلال فراهم شود که مهاجمان بیشتر و بهتر از موقعیت‌های شان استفاده کنند. باید خودشان را در موقعیت گلزنی قرار بدهند. گرچه مهاجمان تلاش می‌کنند تا صاحب توپ شوند.

حضور مهدی قایدی در ترکیب تیم استقلال را چطور ارزیابی کردید؟

حضور قایدی و محمد محبی در ترکیب استقلال کامل نشان داد که تا چه اندازه بازیکنان تاثیرگذاری هستند. هر دوی آنها در روند تیمی‌استقلال اثر مثبت داشتند. بازیکنان بزرگ اثر خودش را کاملا نشان میدهد. اما ما در بخش‌های کناری هیجان زیادی داریم که این خیلی خوب است اما می‌توان برنامه دو جناح چپ و راست تیم را مدون تر کرد.

از این استقلال راضی بودید؟

راضی بودیم اما مطمئنم بهتر از این هم خواهیم شد. به شرطی که در کارهای تیمی‌موفق تر باشیم.

کمیته انضباطی نباید ساپینتو را جریمه کند/ رفتار سرمربی استقلال بین المللی نبود/ در انزلی خطر بزرگی از سر استقلال رد شد/ این بازی استقلال تماشاگر دارد

در رابطه با اتفاق حاشیه بازی و بدرفتاری که سرمربی استقلال با گروه امداد هلال احمر انجام داد صحبت می‌کنید؟ انتظار چنین رفتاری را داشتید؟

معتقدم کمیته محترم انضباطی نباید سرمربی ما را جریمه کند و امیدوارم که آنها به مربیان خارجی که تازه به فوتبال ایران آمده اند زمان بیشتری بدهند و آنها را درک کنند.

چطور؟

چون هنوز به فرهنگ و شرایط رفتاری در ایران عادت نکرده اند. باید انتقال فرهنگی مان را به ساپینتو انجام دهیم. گرچه فرهنگ بین‌المللی هم چنین رفتاری را نمی‌پسندد. ولی همین که او بعد از این رفتار می‌رود و با بچه‌های گروه امداد صحبت می‌کند و از دلشان در می‌آورد نشان دهنده رفتار حرفه ای و شخصیت ساپینتو بود. البته نباید این اتفاقات در فوتبال رخ دهد. مطمئنا ساپینتو هم فردی است که این مسائل را می‌پذیرد و باید خویشتن دارتر باشد.

پیش از شروع مسابقه تصاویری از بیرون ورزشگاه منتشر شد که عده ای هوادار ملوان درست در فاصله دو متری اتوبوس استقلال ایستاده بودند و علیه استقلال شعار می‌دادند! سرمربی استقلال نسبت به این موضوع گله‌مند شد و به ماموران نیروی انتظامی‌و حراست ورزشگاه انتقاد کرد. چه انتظاری از مسئولان هیئت فوتبال انزلی دارید؟ و آیا این قبیل اتفاقات خطرناک نیست؟ ممکن نبود در آن فاصله کم حادثه ای رخ بدهد یا به بازیکنان استقلال یا اعضای کادر فنی حمله شود؟

اجرای قوانین و مقررات از اصول اولیه میزبانی یک تیم است. از مقدمات کارهای یک هیئت فوتبال است، همان‌هایی که فوتبال را برگزار می‌کنند. نباید آقای بیژن طاهری برود و بگوید مادامی‌که هواداران در استادیوم هستند نباید سوت بازی به صدا دربیاید…

…اما موضوعی که درباره‌اش سئوال شد مربوط به خارج از استادیوم بود؟

بله میدانم! این وظیفه برگزارکننده‌هاست که نباید بگذارند تنشی برای تیم مهمان و میزبان به وجود بیاید. اما وقتی بحث بیرون می‌شود قطعا ممکن است اتفاقی بیافتد اگر خدای نکرده بین طرفداران ملوان که جلوی اتوبوس ایستاده بودند یک نفر بیماری کرونا داشت و به بازیکنان و اعضای کادر فنی ما منتقل می‌کرد خدا میداند چه اتفاقی می‌افتاد. آن وقت چه کسی جواب ضرر هنگفت ما بابت هزینه ای که برای بازیکن و مربی کرده ایم را می‌داد؟ خطر بزرگی از سر تیم ما گذشت! اگر اتفاقی رخ میداد چه کسی جوابگوی این سرمایه می‌شد؟ از مسئولان هیئت انزلی سالیان سال است در شهرشان فوتبال برگزار می‌کنند بعید بود. اگر این اتفاقات در یک شهر دیگر که فوتبال کمتر در آن برگزار شده می‌افتاد اینقدر تعجب آور نبود.

برگزاری بازی پرسپولیس و فولاد با حضور تماشاگران بار دیگر موضوع بدون تماشاگر شدن بازی اول استقلال را به سوژه هواداران تیم شما تبدیل کرد. به نظرتان استقلال به لحاظ معنوی و مادی چقدر در هفته اول ضرر کرد؟ آیا راهی برای جبران خسارت وجود دارد؟

امروز که تازه دو هفته از مسابقات برگزار شده رسما اعلام می‌کنم و از مسئولان سازمان لیگ می‌خواهم بازی برگشت مقابل سپاهان را بدون تماشاگر برگزار کنند. این اتفاق باید بیفتد. من تاکید می‌کنم باید بیفتد. همین حالا می‌گویم که فردا کسی نفوذ نکند و از لابی‌هایش بهره نبرد. به هر دلیلی که سازمان لیگ تشخیص داد بازی ما بدون تماشاگر باشد ما به آن احترام می‌گذاریم اما قطعاً می‌خواهیم که در بازی برگشت هم مسابقه ما و سپاهان باید بدون تماشاگر باشد. هواداران استقلال از ما می‌خواهند در بازی برگشت مساوات برگزار شود و مثل بازی رفت تماشاگری در استادیوم نباشد. این حق هوادار استقلال است که از ما بخواهد ما هم از حق هواداران مان نمی‌گذریم. خواسته غیر منطقی هم نیست.

کمیته انضباطی نباید ساپینتو را جریمه کند/ رفتار سرمربی استقلال بین المللی نبود/ در انزلی خطر بزرگی از سر استقلال رد شد/ این بازی استقلال تماشاگر دارد

آیا می‌دانید استقلال در هر بازی خانگی به طور میانگین از محل بلیت‌فروشی چقدر درآمدزایی دارد؟ آیا حساب کرده اید که چقدر بابت هفته اول ضرر کردید؟

ما می‌دانیم اما این ضرر را سپاهان هم باید ببیند. ما همه جوره ضرر کردیم و این شرایط باید برای سپاهان تکرار شود. ایرادی ندارد، سازمان لیگ تشخیص داد و ما هم به نظرشان احترام گذاشتیم و بازی مان را بدون تماشاگر برگزار کردیم. ولی نمی‌خواهیم سپاهان نیروی محرکه داشته باشد که تیمش را حمایت کند همانطور که ما نیروی محرکه مان را نداشتیم. من به ضرس قاطع می‌گویم که اگر هواداران ما در استادیوم بودند ما سپاهان را میبردیم…

…یا لااقل نمی‌باختید و مساوی می‌کردید؟

خیر! ما قطعاً می‌بردیم. ما در همان ۱۰ دقیقه اول با فشار تماشاگر گلمان را می‌زدیم و برنده می‌شدیم. همانطور که در بازی بعدی روبروی مس کرمان از این پتانسیل بالا استفاده کامل را خواهیم برد. شک ندارم این اتفاق می‌افتاد. حالا هم این اتفاق باید در اصفهان تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *