سعید لطفی : زکی پور یکی از اهرم‌های فشار تیم گل گهر بود

اخبار استقلال : مدافع اسبق استقلال گفت: به نظرم استقلال یکی از بهترین بازی‌های این فصلش را در دیدار مقابل گل‌گهر سیرجان به نمایش گذاشت و یک بازی حساس را در نزدیکی دربی برنده شد. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

سعید لطفی : زکی پور یکی از اهرم‌های فشار تیم گل گهر بود

سعید لطفی بازیکن اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار جنجالی تیم‌های استقلال و گل گهر سیرجان در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر که با برد آبی‌پوشان همراه شد اظهاراتی را مطرح کرد.

بازی استقلال مقابل گل گهر سیرجان را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم استقلال در دیدار مقابل گل گهر سیرجان فوتبال کاملاً فنی و تاکتیکی را انجام داد. تیم استقلال در کناره‌ها به خوبی توانست مانع حرکت‌های صادقی و زکی‌پور شود. حردانی و سلمانی در چپ و راست به ‌خوبی توانستند مانع از حرکت این بازیکنان تیم گل گهر شوند.

چطور؟

میلاد زکی پور یکی از اهرم‌های فشار تیم گل گهر در جناح چپ است که با جنگندگی و دوندگی خوبی که دارد دائماً در کانال چپ تیم گل گهر حرکت می‌کند ولی حردانی او را از کار انداخت. از طرفی سعید صادقی هم در این بازی نتوانست اثرگذاری همیشگی‌اش را داشته باشد. به نظرم خط هافبک استقلال در این بازی توانست برتری اش را به تیم گل گهر سیرجان تحمیل کند.

به نظر شما عملکرد کدام تیم بهتر بود؟

قطعاً تیمی‌که برنده می‌شود عملکرد تاکتیکی و فنی بهتری دارد. گرچه تیم گل گهر هم یک ضربه پنالتی به دست آورد ولی نتوانست از آن استفاده کند. شاید اگر پنالتی گل گهر تبدیل به گل می‌شد بازی با نتیجه تساوی تمام می‌شد. اما در نهایت این استقلال بود از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کرد.

به نظر شما پنالتی‌های این بازی درست گرفته شدند؟

من کارشناس داوری نیستم و نمی‌توانم در این باره نظری بدهم ولی قطعاً صحبت‌های زیادی درباره پنالتی‌های این بازی مطرح خواهد شد. خیلی‌ها می‌گفتند پنالتی‌ها درست نبوده و خیلی‌ها می‌گفتند درست بوده. باید منتظر ماند و دید که چه مسائلی عنوان می‌شود.

اتفاقات لب خط را چطور ارزیابی کردید؟

به نظر من استقلال و گل گهر یک بازی پر تنش را سپری می‌کردند که همین امر موجب شد شدت فشار این بازی روی هر دو نیمکت اثرگذار باشد. بالاخره در چنین بازی‌هایی اغلب چنین اتفاقاتی هم می‌افتد.

این اتفاقات بیشتر به سود کدام تیم شد؟

طبیعی است که استقلال. چون بعد از جنجال‌های نیمه اول استقلال توانست به یک ضربه پنالتی دست پیدا کند و بعد از این که پنالتی استقلال در نیمه دوم گرفته نشد دوباره جنجال‌های لب خط شرایط را به گونه‌ای پیش برد که تمرکز بازیکنان گل‌گهر سیرجان از بین رفت. در کل فکر می‌کنم این بازی هم درون زمین در جریان بود و هم ۹۰ دقیقه بیرون زمین.

کسب این سه امتیاز تا چه اندازه برای استقلال اهمیت داشت؟

با توجه به نزدیکی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در صدر جدول و دربی پیش رو که حالا دیگر می‌تواند تعیین کننده مهمی‌برای قهرمانی این فصل باشد استقلال باید هر طور می‌شد این سه امتیاز را می‌گرفت که این کار را خواهم کرد.

کوین یامگا را چطور دیدید؟

به نظرم کوین یامگا علاوه بر اینکه دو گل برای استقلال زد یکی از بازیکنان کامل استقلال در این دیدار بود و هر چقدر ژستد موقعیت خراب می‌کند و در نهایت هم نتوانست برای استقلال گل بزند یامگا جور او را کشید و هم دو گل زد و هم اجازه نداد مدافعان تیم گل‌گهر در حالت تهاجی گل گهر به خط‌هافبک و حمله شان کمک کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *