شاگردان مجیدی بازی‌های سختی در پیش دارند

اخبار استقلال : مرور بازی‌های باقی مانده پرسپولیس و استقلال نشان می‌دهد که شاگردان فرهاد مجیدی به مراتب بازی‌های سخت‌تری خواهند داشت و سه دیدار دشوار در خارج از تهران دارند. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

شاگردان مجیدی بازی‌های سختی در پیش دارند

رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول رده بندی لیگ برتر، یکی از حساس ترین تقابل‌های دو تیم برای تصاحب عنوان قهرمانی است و حتی پر بیراه نیست اگر گفته شود که تاکنون چنین رقابت با امتیازات بالایی در صدرجدول در جریان نبوده است.

میانگین امتیازی ۲.۴۱ برای استقلال به ازای هر بازی و میانگین امتیازی ۲.۱۴ برای پرسپولیس نشان از یک رقابت داغ و مهیج در صدر جدول فوتبال ایران دارد. حتی در میان قهرمانان ادوار گذشته لیگ برتر هم پرسپولیس در لیگ بیستم و نوزدهم با ۶۷ امتیاز قهرمان شده که حاکی از میانگین امتیازی ۲.۲۳ به ازای هر بازی است.

برنامه بازی‌های ۹ هفته آینده لیگ برتر نشان می‌دهد که دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی‌های دشواری خواهند داشت و همین موضوع نشان از احتمال تغییر و تحول در صدور جدول دارد و چه بسا جایگاه دو تیم بعد از تقابل با تیم‌هایی مانند سپاهان، فولاد، مس، آلومینیوم و … جا به جا هم شود.

تحلیلی بر بازی‌های باقی مانده دو تیم نشان می‌دهد که استقلال بازی‌های سخت‌تری خواهد داشت و حتی درجه دشواری این بازی‌ها در خارج از خانه سخت‌تر هم می‌شود. طبق بررسی‌ها، میانگین امتیازی رقبای باقی مانده استقلال تا انتهای فصل، ۱.۳۴ امتیاز به ازای هر بازی را نشان می‌دهد اما این عدد برای پرسپولیس ۱.۱۷ امتیاز به ازای هر بازی است.

همانطور که گفته شد، استقلال بازی‌های سخت‌تری در خارج از خانه دارد؛ به طوری که میانگین امتیازی رقبای استقلال در ۴ دیدار خارج از خانه ۱.۷۳ امتیاز به ازای هر بازی است اما این عدد برای پنج دیدار خانگی پرسپولیس ۰.۹ امتیاز است که در واقع حاکی از انتهای جدولی بودن رقبای پرسپولیس در خارج از خانه دارد.

با این اوضاع و احوال و دیدارهای استقلال در خارج از خانه با سپاهان، فولاد و مس رفسنجان که همگی از تیم‌های مدعی و پر قدرت این فصل به شمار می‌روند، مطمئنا سرخپوشان پرسپولیس نیم نگاهی به لغزش احتمالی رقیب خود خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *