استقلال به وزارت صمت رسید

اخبار استقلال : پرسپولیس و استقلال هنوز کورسوی امیدی برای باقی ماندن در آسیا دارند و به همین دلیل تا آخرین لحظاتی که برای ارسال مدارک حرفه‌ای سازی مهلت داشتند در این زمینه اقداماتی صورت دادند. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

استقلال به وزارت صمت رسید

به گزارش ” اخبار استقلال”، در این میان مهمترین اتفاق مالکیت مشترک دو باشگاه است. در این زمینه وعده داده شده که به طور جدی فرایند واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی به زودی آغاز خواهد شد اما فعلا مالکیت این دو باشگاه از وزارت ورزش خارج شده و هر کدام مالکیتی جداگانه پیدا کرده اند تا بتوانند رضایت کنفدراسیون فوتبال آسیا را جلب کنند.

در راستای بحث ارسال دفاعیات استقلال و پرسپولیس به AFC در خصوص مجوز حرفه‌ای، مالک جدید دو باشگاه مشخص و به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شد.

وزارت اقتصاد به عنوان مالک جدید باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شد.

البته باید دید این مالکیت حقیقی است و وزارت اقتصاد حق عزل و نصب در این باشگاه را دارد یا اینکه این اتفاق تنها برای جلب رضایت AFC صورت گرفته است.

دیگر وزارت مرتبط با اقتصاد یعنی وزارت صمت هم مالکیت باشگاه استقلال را بر عهده گرفت. نکته عجیب اینکه باشگاه‌های صنعتی مثل سپاهان، مس رفسنجان و پیکان نیز تحت مالکیت این وزارتخانه هستند.

با خروج مالکین این دو باشگاه از وزارت ورزش باید دید این وزارتخانه که در سالهای گذشته نقشی کلیدی در عزل و نصب‌های مدیران سرخابی داشت حالا تا چه میزان اثرگذاری خود را حفظ خواهد کرد.

یکی از مشکلات اصلی استقلال و پرسپولیس، بدهی‌های مالیاتی سنگین بود که در نهایت این مشکل حل شد تا دو تیم دیگر بدهی مالیاتی نداشته باشند و از این بابت نیز رضایت کنفدراسیون فوتبال آسیا را جلب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *