موجودی فعلی و قطعی استقلال مشخص شد ۱۴ بازیکن استقلال در بلاتکلیفی

اخبار استقلال : باشگاه استقلال پس از تعیین سرمربی خود وارد بازار نقل و انتقالات تابستانی شد اما هنوز نتوانسته تکلیف بخش عمده‌ای از بازیکنانش را مشخص کند تا نگرانی‌هایی در این زمینه وجود داشته باشد. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

موجودی فعلی و قطعی استقلال مشخص شد ۱۴ بازیکن استقلال در بلاتکلیفی

مدیریت باشگاه استقلال دیر تر از رقیب سنتی خود وارد بازار نقل و انتقالات شد و از مهم‌ترین فعالیت‌های قطعی این باشگاه می‌توان به تمدید با مهدی پور و بعد از آن چشمی اشاره کرد. اولین خرید این تیم سجاد شهباززاده و به صورت قطعی تاکنون تنها دو بازیکن از آنها جدا شده‌اند.

در خصوص جدایی برخی بازیکنان یا جذب یکسری بازیکن جدید گمانه زنی‌هایی وجود دارد که بعضی از آنها می‌تواند به واقعیت نزدیک باشد. اما آنچه مسلم است، موجودی امروز و فعلی آبی پوشان عبارت است از ۱۹ بازیکن که ۳ نفر از آنها هم احتمال جدایی دارند. در کنار آنها ۱۳ بازیکن هم حضور دارند که امکان اضافه شدن شان به این تیم وجود دارد.

دو خروجی قطعی

با وجود صحبتهایی که در خصوص احتمال خروج برخی از بازیکنان فصل گذشته استقلال از این تیم می‌شود، اما تا امروز تنها خروج دو نفر قطعی شده و از بین بازیکنان فصل قبل، تنها یک مهاجم و یک مدافع در فصل بیست و یکم با آبی پوشان نیستند.

رودی ژستد اولین نفری بود که بلافاصله پس از اتمام فصل با نظر سرمربی وقت، تایید مدیران باشگاه و موافقت خودش قراردادش فسخ شد تا این مهاجم فرانسوی اولین خروجی آبی‌ها باشد.

محمد دانشگر مدافع میانی آنها هم در اقدامی غیر قابل پیش بینی با قراردادی که برخی منابع مبلغ آن را نجومی دانستند از استقلال جدا و برای ۳ فصل آینده به سپاهان پیوست.

۴ ورودی قطعی

با اینکه اسامی زیادی پیرامون استقلال مطرح شده است، اما ورودی‌های قطعی آنها تا امروز تنها ۴ نفر هستند. سجاد شهباززاده مهاجم باتجربه‌ای که از سپاهان به استقلال پیوست، اولین خرید تابستانی این فصل آبی پوشان بود که گفته می‌شود قرار است در این تیم جانشین ژستد شود.

سپس مدیران استقلال دو هافبک جوان و در رده سنی زیر ۲۱ سال از تیم صنعت نفت جذب کردند به نام‌های امید حامدی فر و محمد حسین زاوری. چهارمین و تا امروز آخرین خرید این تیم هم مثل اولین خرید آنها از سپاهان می‌آید و یک وینگر راست و سرعتی است به اسم رضا میرزایی؛ که برخی‌ها بر این باورند جذب این بازیکن با هدف جانشینی وریا غفوری صورت گرفته است.

استقلالی‌ها در حالی رضا میرزایی را برای پست هافبک و وینگر راست جذب کردند که پیش از وی نام‌هایی مثل محمد رضا حسینی و محمد محبی برای این منظور مطرح شده بود و چنین به نظر می‌رسد که میرزایی گزینه سوم آنها برای این پست بود.

۲ تمدیدی قطعی

مهم‌تر از خریدهای تابستانی استقلال، دو بازیکنی بود که آنها موفق به تمدید با آنها شدند. اولین تمدیدی آنها یکی از بهترین هافبک‌های فصل گذشته بود. با اینکه گفته می‌شد مهدی پور از تیم‌های قطری هم پیشنهاداتی را دریافت کرده است، اما سرانجام وی رضایت داد نه تنها فصل بعد، بلکه قراردادش را تا ۱۴۰۳ با آبی‌ها تمدید نماید.

پس از مهدی پور، روزبه چشمی هم قراردادش را استقلال تمدید کرد تا این بازیکن باتجربه و دو پسته تبدیل به دومین بازیکن تمدیدی استقلالی‌ها شود. گرچه استقلالی‌ها اعلام کردند سید حسین حسینی هم پس از دیدار با مدیرعامل شان حضورش برای فصل بعد قطعی شد، اما این بازیکن برای فصل بعد با تیمش قرارداد داشت و نیازی به تمدید برای ادامه همکاری نبود.

۱۴ بازیکن در بلاتکلیفی

نام ۱۴ بازیکن در فضای نقل و انتقالاتی استقلال به چشم می‌خورد که آنها یا فصل قبل عضو این تیم بوده و حضورشان برای فصل آینده با ابهام مواجه است و یا عضو تیم‌های دیگری بوده و گزینه پیوستن به این تیم هستند؛ که هر یک از آنها می‌توانند فصل بعد برای استقلال به میدان بیایند یا ممکن است عضو تیم دیگری شوند.

با اینکه گفته می‌شود یزدانی و مرادمند حضورشان برای فصل آینده در استقلال قطعی است، اما باشگاه استقلال هنوز این مورد را به صورت رسمی اعلام نکرده است تا در این خصوص ابهام وجود داشته باشد. اما در صورتی که این مدافعان باتجربه از نظر قانونی امکان حضور در بین آبی پوشان را داشته باشند، می‌توان گفت شاکله دفاعی این تیم تا حدود زیادی حفظ شده است.

عارف غلامی و رافائل سیلوا هم دو بازیکنی بودند که بعد از جدایی یزدانی و مرادمند جانشین آنها شدند و به خوبی هم جای خالی سربازها را پر کردند. اما هیچیک از این دو بازیکن هم در حال حاضر قراردادی با آبی پوشان ندارند و مدیران این باشگاه در تلاشند تا رضایت آنها را برای ادامه همکاری جلب نمایند که تاکنون توفیقی در این راه نیافته‌اند.

وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان هم شرایط عجیبی برای ادامه همکاری با این تیم دارد. باوجود فشارهایی که از سوی بازیکنان، هواداران و حتی پیشکسوتان به مدیریت استقلال برای تمدید با این بازیکن باتجربه وارد می‌شود، آجورلو و همکارانش تاکنون هیچ واکنش مثبت یا منفی در قبال این فشارها نداشته و همینطور هیچ پالس مثبتی هم برای تمدید قرارداد با وریا نشان نداده‌اند.

امیر حسین حسین زاده پدیده جوان تیم استقلال هم با اینکه با این تیم قرارداد دارد، اما در تلاش است تا به لیگ بلژیک بپیوندد و شاید احتمال زیادی برای ادامه همکاری او با استقلالی‌ها نتوان قائل بود.

همچنین ارسلان مطهری هم مهاجمی است که اگر استقلالی‌ها مهاجم یا مهاجمان دیگری بگیرند ممکن است از این تیم جدا شود و به تیمی بپیوندد که شانس بیشتری برای بازی پیدا کند.

یک مهاجم به اسم کاوه رضایی و یک مدافع به اسم محمد حسینی بازیکنانی هستند که مذاکرات مهمی با استقلال انجام داده‌اند اما هنوز حضورشان در این تیم به صورت رسمی تایید نشده است.

رافائل سیلوا را می توان مهم ترین بازیکنی دانست که استقلالی به دنبال تمدید با او هستند.

به این لیست اضافه کنید ۶ بازیکنی که به صورت قرضی در اختیار تیم‌های دیگر قرار داشتند و حالا در لیست انتظار هستند تا از نظر فنی به تایید سرمربی جدید آبی‌ها برسند. این بازیکنان عبارتند از؛ آرش رضاوند، امین قاسمی نژاد، متین کریم زاده، فردین رابط، زکریا مرادی و سینا خادم پور.

موجودی فعلی و قطعی استقلال تا امروز در پست‌های مختلف به شرح زیر است؛

دروازه‌بان؛ سید حسین حسینی، علیرضا رضایی

مدافع میانی؛ روزبه چشمی

مدافع راست؛ صالح حردانی

مدافع چپ؛ جعفر سلمانی، ابوالفضل جلالی

هافبک دفاعی؛ مهدی مهدی پور، زبیر نیک نفس، امید حامدی فر، حسین زواره‌ای، سعید مهری

هافبک طراح؛ رضا آذری

هافبک راست، رضا میرزایی، سبحان خاقانی

هافبک چپ، عزیز بک آمانوف

مهاجم؛ کوین یامگا، سجاد شهباززاده، آرمان رمضانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *