پاشازاده: شخصیت مجیدی همیشه همین بوده است/ انتخاب مهدوی‌کیا برای تیم امید اشتباه بود

اخبار استقلال : بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال و استقلال اعتقاد دارد انتخاب مهدی مهدی‌کیا برای سرمربیگری تیم امید به دلیل نداشتن تجربه کافی اشتباه بود. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

پاشازاده: شخصیت مجیدی همیشه همین بوده است/ انتخاب مهدوی‌کیا برای تیم امید اشتباه بود

تصمیم‌گیری در این زمینه سخت است و نمی‌توان گفت اگر فلان گزینه انتخاب شود، موفق نمی‌شود. اگر آرامش و حمایت لازم صورت بگیرد، هر گزینه چه داخلی یا خارجی می‌تواند نتیجه بگیرد.

اگر چارچوب مدیریت و حمایت هواداران مثل فصلی که گذشت، درست باشد، هر گزینه‌ای (داخلی – خارجی) موفق می‌شود. از نظر من نه، چون کسی که رفته، دیگر رفته است. ایتالیایی‌ها در گرفتن این جور پول‌ها تبحر دارند.

شاید به لحاظ قرارداد می‌تواند پولش را بگیرد اما اینکه بگوید هواداران استقلال در قلب من هستند و مطالبات دو فصل را بخواهد، خیلی منطقی نیست که دوباره به فکر بازگرداندن او باشند.ما بی‌تجربه‌تر از فرهاد مجیدی نداشتیم که با استقلال موفق شد. بنابراین، بقیه هم می‌توانند موفق باشند به شرط اینکه بستر آن را آماده کنند.

اگر بستری که در فصل گذشته مهیا شد، برای گزینه داخلی یا خارجی فصل آینده آماده نباشد، نابود خواهد شد.هیچ نظری ندارم. شخصیت فرهاد همین گونه بوده است. او تصمیمش را گرفت و رفت.واضح و روشن بود که چنین اتفاقی رخ می‌دهد. وقتی انتخاب اشتباه انجام می‌شود یک نسل را می‌کُشیم. وضعیت تیم جوانان هم مثل تیم امید می‌شود.

کسانی که سرمربی تیم امید را انتخاب کردند، انتخاب‌شان درست نبود. مهدی (مهدوی‌کیا) دوست من و پسر خوب و باهوشی است و می‌تواند موفق باشد اما وقتی سرمربی یک تیم در رده باشگاهی نبوده، یعنی تجربه ندارد.

تجربه در مربیگری خیلی مهم است. بازیکنان بزرگ زیادی داشتیم که پس از پایان فوتبال‌شان وارد مربیگری تیم ملی شده‌اند، از پلاتینی گرفته تا مارادونا که ناموفق بودند.

شاید استثنا داشته باشیم ولی الان وضعیت تیم امید را ببینید. مدام در حال شمردن تعداد سال‌های نرفتن به المپیک هستیم. کسانی که در کمیته فنی فدراسیون فوتبال نشسته‌اند با رابطه آمده‌اند، وقتی با رابطه بیایند انتخاب‌های‌شان هم با رابطه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *