چشمم از این استقلال آب نمی‌خورد

اخبار استقلال : عباس سرخاب، پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره شرایط این روزهای استقلال در آستانه بازی مقابل مس کرمان اظهاراتی را مطرح کرد: برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

چشمم از این استقلال آب نمی‌خورد

من از بازی سپاهان شروع می‌کنم. استقلال در بازی اول با کیفیت یک مدعی ظاهر نشد و برعکس، سپاهان تیمی منسجم، با برنامه و دارای استراتژی بود و به راحتی از فضای پشت مدافعان استفاده کردند و دو بر صفر هم برنده شدند.

چرا استقلال به این راحتی شکست خورد؟

متاسفانه ما عادت کرده ایم بگوییم تیم‌ها در هفته‌های اول هماهنگی و شرایط جسمی لازم را ندارند در حالی که این صحبت‌ها تاریخ مصرف گذشته اند و امروز همه لیگ‌ها از روز اول با قدرت شروع میشود. چطور سپاهان هماهنگ بود؟ آنها از نظر بدنی آماده بودند ولی استقلال که اردوی داخل و خارج از کشور داشت و بازیهای تدارکاتی هم انجام داده بود هیچ یک از این دو را نداشت؟ این وضعیت در لیگ امسال که سخت تر از سال گذشته است می‌تواند برای استقلال دردسرساز شود.

چشمم از این استقلال آب نمی خورد/ دنبال خلاقیت قایدی بودید چرا سرمربی پرتغالی آوردید؟/ تیم ساپینتو اصلا استراتژی ندارد

از چه نظر؟

وقتی شما با این تصور که حالا ۵ بازی اول را فرصت داریم تا هماهنگ شویم به مسابقات وارد شوید یک مرتبه می‌بینید بین ۸ تا ۱۰ امتیاز را از دست داده اید و رقبا فاصله شان را زیاد کرده اند. آن وقت دیگر رسیدن به بالای جدول کار آسانی نیست.

بازی در انزلی چطور بود؟

با اینکه حریف تیم تازه لیگ برتری شده بود و تجربه لازم را نداشت اما باز در نیمه اول بر استقلال برتری داشت، چون استقلال کیفیت لازم را نداشت. ما بازهم به حریف فضا می‌دادیم و کناره‌های تیم محل تاخت و تاز بازیکنان ملوان بود. البته نیمه دوم شرایط بهتر شد.

دلیلش تعویض‌ها بود؟

بله! با ورود چند بازیکن وضعیت برگشت و نتیجه دلخواه به دست آمد. اما سوال اینجاست چرا یک تیم بعد از ۴۰ روز تمرین با نفرات حاضر در اردو بیشتر از هرچیز به نفرات تازه واردش میدان می‌دهد؟ محبی تازه به تیم اضافه شده و با نفرات دیگر هماهنگ نیست. پس از آن‌هایی که در این مدت با استقلال تمرین کردند کجا هستند؟ چطور قایدی با دو جلسه تمرین بازی می‌کند؟ اینها نشان می‌دهد که سرمربی تیم استراتژی خاصی ندارد و دلخوش به خلاقیت بازیکنان است. اگر قرار است استقلال با تکیه بر خلاقیت محبی و مهدی قایدی نتیجه بگیرد چه لزومی‌داشت یک میلیون دلار هزینه کنیم تا کادر فنی عوض شود؟ می‌شد با یک مربی داخلی تیم را جمع و جور کرد و بر اساس خلاقیت بازیکنان به میدان فرستاد.

چشمم از این استقلال آب نمی خورد/ دنبال خلاقیت قایدی بودید چرا سرمربی پرتغالی آوردید؟/ تیم ساپینتو اصلا استراتژی ندارد

با این شرایط استقلال در لیگ امسال قهرمان می‌شود؟

من چشمم از این تیم با این وضعیت آب نمی‌خورد و بعید می‌دانم استقلال با این شرایط بدون استراتژی فنی به مقصد برسد. نکته مهم اینجاست که تعداد نفرات انتخاب شده هم روی اصول نیست. ما خط حمله را تقویت کردیم بعد دیدیم در دفاع مشکل داریم و آن را تقویت کردیم. بعد دیدیم دفاع خوب است حالاهافبک کم داریم.

منظور شما مازاد اعلام شدن مطهری و حسینی است؟

بله! به این نوع تیم بستن می‌گویند محلی یا دیمی! مثل اینکه یک نفر از کنار زمین رد می‌شود به او می‌گویند بازی بلدی و او را جذب می‌کنند و تا نفر بهتر می‌آید به قبلی میگویند حالا تو برو و نفر جدید را می‌آورند. پولی که برای این بازیکنان هزینه می‌شود که پول شخصی نیست. این پول، پول سهام مردم است که ریال به ریال جمع کردند و با آن سهام خریدند تا سهامدار شوند. این کار قشنگ نبود.

مشکل از کجاست؟

از مدیریت! کاملا مشخص است مدیریت در بحث یارگیری هیچ هماهنگی با کادر فنی نداشته و کادر فنی هم لابد برایش اهمیتی نداشته که نسبت به این مسائل حساس شود. برای همین بی برنامه خرید کردند. در مجموع این شرایط برای استقلالی که میخواهد از عنوان اش دفاع کند مطلوب نیست. در خور نام قهرمان نیست.

چشمم از این استقلال آب نمی خورد/ دنبال خلاقیت قایدی بودید چرا سرمربی پرتغالی آوردید؟/ تیم ساپینتو اصلا استراتژی ندارد

بازی بعدی مقابل مس کرمان را چطور پیش بینی می‌کنید؟

مس کرمان تازه به لیگ برتر آمده و در دو بازی اول نشان داده خط حمله قوی دارد. قطعاً بازی آسانی پیش روی استقلال نیست.

از این تیم شناخت دارید؟

شناخت زیادی ندارم اما این را می‌دانم فوتبالیست‌های خطه کرمان که اصطلاحاً در منطقه دو کشور یا منطقه کویری کشور رشد کرده‌اند اغلب قدرتی و فیزیکی هستند. فوتبالیستهای با توانایی بالا و تکنیک مطلوب. امیدوارم استقلال بعد از ۱۸۰ دقیقه حضور در لیگ برتر لااقل در بازی سوم استراتژی داشته باشد. در غیر اینصورت ممکن است این باره در خانه ضربه بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *