پای پرسپولیس و استقلال به شورای شهر تهران باز شد تصمیم مهم چمران درباره سرخابی‌ ها

اخبار استقلال : رئیس شورای اسلامی شهر تهران واگذاری ورزشگاه به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را منوط به مصوبه شورای شهر تهران دانست. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

پای پرسپولیس و استقلال به شورای شهر تهران باز شد تصمیم مهم چمران درباره سرخابی‌ ها

مهدی چمران پیش از آغاز هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص واکنش دبیر شورای عالی شهرسازی نسبت به مصوبه شورا مبنی بر اضافه شدن یک طبقه برای بافت‌های فرسوده گفت: متأسفانه بافت فرسوده نسبت به سال‌های گذشته علیرغم ساخت و سازهایی که در این بافت‌ها انجام شده افزایش پیدا کرده و در حال حاضر به حدود ۴۰۰۰ هکتار رسیده است.

وی افزود: در گذشته در ارتباط با اضافه شدن یک طبقه بافت فرسوده در دوره چهارم مصوبه‌ای داشتیم اما عمده مشکل بافت فرسوده بحث ریزدانه‌ بودن زمین‌ها و عدم امکان تأمین پارکینگ است که در حقیقت نمی‌توانند پارکینگ را برای همه واحدها تأمین کنند. در مصوبه اخیر نیز تأکید شده که باید به گونه‌ای عمل شود که پارکینگ برای یک طبقه اضافه حتما تأمین شود. البته در این مصوبه سهم کمتری برای پارکینگ اختصاص پیدا کرده است.

چمران در خصوص ایراد گرفته شده به این مصوبه گفت: قطعا موضوع از طریق کمیسیون ماده ۵ به شورای عالی شهرسازی ارجاع داده خواهد شد و در آنجا تصمیم‌گیری نهایی انجام می‌شود. اگر در محله‌ای بافت فرسوده به طور کامل نوسازی شود مشکلاتی همچون عدم تأمین پارکینگ، فضای سبز و تعریض معابر حل و فصل خواهد شد؛ اما اگر بازسازی‌ها به صورت تک تک باشد این مشکلات همچنان باقی خواهد ماند. البته در کل این ساخت و سازها در بافت‌های فرسوده تأثیر چندانی ندارد و افزایش یک طبقه در بافت فرسوده نیز برای شهرداری درآمدی نخواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص واگذاری دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: حتما این واگذاری باید فرایند قانونی خود را طی کند و با مصوبه شورای انجام شود. پیگیری‌های ما حاکی از این است که وزارت ورزش در قبال این واگذاری‌ها زمینی را آماده کرده که با شهرداری تهاتر کند ولی باید قیمت‌گذاری و بررسی‌های لازم انجام شود و در نهایت پس از انجام فرایند قانونی این کار عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *