پیشنهاد از پرسپولیس؟ کسی با من تماس نگرفت حضور در جام جهانی پاداش اسکوچیچ است

اخبار استقلال : محمد نصرتی پیشکسوت فوتبال ایران می گوید حضور در جام جهانی حق اسکوچیچ است. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

پیشنهاد از پرسپولیس؟ کسی با من تماس نگرفت حضور در جام جهانی پاداش اسکوچیچ است

با محمد نصرتی پیشکسوت پرسپولیس و تیم ملی در خصوص شرایط سرخ پوشان در آستانه رقابت‌های لیگ برتر و البته حواشی به وجود آمده برای تیم ملی و دو دستگی بین بازیکنان، گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

شرایط پرسپولیس را در آستانه شروع بازی‌های لیگ برتر چطور می‌بینید؟

من فکر می‌کنم اوضاع پرسپولیس خوب است و تیم با روحیه و انرژی زیاد کار می‌کند. هر تیمی‌که می‌خواهد قهرمان لیگ برتر شود اصلا نباید توجهی به قرعه داشته باشد. پرسپولیس باید تمرکزش را روی تیم خودش بگذارد و از همان هفته اول لیگ را با قدرت آغاز کند. ۵ بازی اول لیگ بسیار مهم است و اگر در این ۵ بازی سرخپوشان ۱۳ امتیاز کسب کنند، بهترین استارت فصل خواهد بود و صدرنشین جدول می‌شود.

عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات را چطور دیدید؟

پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بازیکنان خوبی را جذب کرده است. بیرانوند، پور علیگنجی، گولسیانی، اسماعیلی فر، رفیعی و صادقی بازیکنان باتجربه ای هستند که می‌توانند تاثیر گذار باشند ولی تیم گل محمدی اگر یک یا دو مهاجم نیز به خدمت بگیرد، ترکیب سرخپوشان ایده آل خواهد شد و دیگر این تیم کمبودی نخواهد داشت. به نظرم بزرگترین مشکل پرسپولیس در خط حمله است و حتما باید مهاجم به تیم اضافه شود. فقط امیدوارم مهاجمی به پرسپولیس بیاید که بتواند کمک کند و به قول معروف بازی در بیاورد.

چندی قبل شایعه شد شما قرار است به عنوان دستیار به کادرفنی پرسپولیس اضافه شوید. در این خصوص با شما صحبتی انجام شد؟

نه هیچ صحبتی با من انجام نشد و قرار نبود به کادرفنی اضافه شوم .در واقع هیچ پیشنهادی از سوی باشگاه پرسپولیس نداشتم.

چه تیم‌هایی را مدعی قهرمانی در لیگ می‌دانید؟

خب به طور طبیعی پرسپولیس و استقلال مدعیان جدی قهرمانی هستند. در کنار آن‌ها فولاد، سپاهان و گل گهر هم تیم‌های بسیار خوبی هستند و می‌توانند مدعی باشند. من فکر می‌کنم لیگ بسیار سختی در انتظار تیم‌هاست و هیچ تیمی به راحتی نمی‌تواند قهرمان شود.

در مورد شرایط اسکوچیچ هم صحبت کنید. ابتدا برکنار و سپس ابقا شد که در نوع خودش بسیار عجیب بود.

ببینید من مخالف برکناری اسکوچیچ بودم و هستم. اسکوچیچ خوب یا بد سرمربی تیم ملی است و باید حمایت شود. او نتایج بسیار خوبی با تیم ملی گرفته و حضور روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی حق او است. در بدترین شرایط تیم ملی را تحویل گرفت و ما را راحت به جام جهانی برد. به عنوان پاداش زحماتش باید اجازه هدایت تیم ملی را به او بدهیم. بعضی‌ها طوری حرف می‌زنند که اسکوچیچ با تیم‌های قوی بازی نکرده و نمی‌تواند تیم‌هایی با رنک بالا را ببرد. دوستان طوری حرف می‌زنند که انگار دوره‌های قبل در آسیا با برزیل و فرانسه بازی می‌کردیم. خب همیشه رقبای ما در آسیا همین تیم‌ها بودند.

بعضی‌ها معتقدند با اتفاقات اخیر اسکوچیچ دیگر قدرت لازم را برای هدایت تیم ملی ندارد و بازیکنان از او حساب نمی‌برند. نظر شما چیست؟

ببینید من معتقدم اگر هم چنین موضوعی وجود دارد، مقصر مدیران فدراسیون هستند که هیچوقت تمام قد از سرمربی تیم ملی حمایت نکردند. وقتی فدراسیون پشت مربی خودش را خالی کند، چطور انتظار داشته باشیم اسکوچیچ روی ستاره‌های تیم ملی تسلط داشته باشد و مدیریت خوبی بکند.

ماجراهایی که برای اسکوچیچ به وجود آمد و دودستگی‌ که بین بازیکنان رخ داد، یادآور اتفاقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بود که گفته می‌شد تیم ملی چند دسته بود. شما به عنوان عضوی از آن تیم در خصوص اتفاقات به وجود آمده در آن زمان صحبت کنید

این دو با هم قابل قیاس نیستند، اگر آن زمان اختلافاتی وجود داشت در خفا بود و مثل الآن حاد نبود. یک‌سری اختلاف‌نظر هم در تیم ملی بود، اما به‌طور کلی برخی بازیکنان مصدوم بودند و شرایط ایده‌آلی نداشتند؛ مثل علی دایی، علی کریمی، وحیدهاشمیان و ستار زارع، اما در زمان حاضر اختلافات برملا شده است. در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان اختلافات پنهانی بود و حرمت‌ها حداقل در ظاهر حفظ می‌شد، اما همه چیز حالا آشکار شده است. افراد باتجربه و کسانی که در فوتبال ایران بزرگ هستند باید وسط ماجرا بیایند و میانجی‌گری کنند، چون اختلافات بین بازیکنان و مسئولان و مشکلاتی که وجود دارد، واضح است و باید آن را حل کنند.

طی چند وقت اخیر شایعه شد شاید اسکوچیچ بخواهد ستاره‌هایی مثل طارمی و جهانبخش را به دلیل اختلاف نظر با او خط بزند. نظر شما در این رابطه چیست؟

بعید است چنین کاری را بکند. طارمی و جهانبخش ستاره‌های ما هستند و زحمات زیادی برای تیم ملی کشیدند. شاید اختلاف نظر باشد ولی قطعا همه بازیکنان با جان و دل برای تیم ملی بازی خواهند کرد. من که به شدت مخالف خط زدن این ستاره‌ها هستم چون به تیم ملی ضربه می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *