پرسپولیسی‌ ها این مصاحبه را نخوانند وقتی کشکی سرمربی می‌شوند آبروی ایران را هم می‌برند شاید بمب‌ های پرسپولیس درون باشگاه منفجر شوند

اخبار استقلال : پیشکسوت استقلال گفت: با توجه به شرایط خوبی که استقلال در اردوی ترکیه پشت سر گذاشت و وضعیت مطلوبی که این تیم برای حضور در رقابت‌های فصل جدید دارد به پرسپولیسی‌ها توصیه می‌کنم این مصاحبه را نخوانند. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

پرسپولیسی‌ ها این مصاحبه را نخوانند وقتی کشکی سرمربی می‌شوند آبروی ایران را هم می‌برند شاید بمب‌ های پرسپولیس درون باشگاه منفجر شوند

پرسپولیسی‌ها این مصاحبه را نخوانند/ وقتی کشکی سرمربی می‌شوند آبروی ایران را هم می‌برند/ شاید بمب‌های پرسپولیس درون باشگاه منفجر شوند
علی چینی، بازیکن و مربی اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره آخرین وضعیت استقلال در آستانه حضور در لیگ برتر، همچنین درگیری کادر فنی نساجی و هوادار در ترکیه اظهاراتی را مطرح کرد.

از اوضاع و احوال فوتبال تا چه اندازه مطلع هستید؟

بیشتر از هرچیز بابت اتفاقاتی که در ترکیه و در اردوی نساجی و هوادار خجالت زده خودم و جامعه فوتبال هستم. وقتی عده‌ای به صورت کشکی سرمربی می‌شوند توقعی بیشتر از این نمی‌توان از اتفاقات درون تیم‌شان داشت. واقعا باعث تاسف است که عده‌ای به این شکل آبروی ایران و ایرانی را خارج از کشور می‌برند و در قامت تیم‌های لیگ برتری، جلوی چشم دیگران به جان هم می‌افتند.

به نظر شما چه کسی باید جلوی این مسائل را بگیرد؟

باعث تاسف دوباره است که بگویم کمیته انضباطی و اخلاقی نسبت به این قبیل مسائل چشمانش را می‌بندد. معمولا آنها وقتی چیزهایی را که نمی‌خواهند ببینند اگر چشمشان را باز کنید هم نمی‌بینند. اما وقتی بخواهند یک چیزی را ببینند از هیچ همه چیز می‌سازند. حالا هم در این باره وقتی هیچ واکنشی نشان داده نشده فقط باید تاسف خورد. نتیجه کشکی سرمربی شدن همین است وگرنه ما در لیگ برتر انگلیس می‌بینیم که مربیان در فاصله یک متری هم انواع و اقسام حرف‌ها و حرکات را انجام می‌دهند و حرف‌های مختلف می‌زنند اما کوچکترین درگیری بین نیمکت‌ها به وجود نمی‌آید. وقتی کشکی پست و مقام می‌گیرند بهتر از این نمی‌شود.

منظورتان مربیانی است که بدون پشت سر گذاشتن مدارج مختلف پست می‌گیرند؟ یکی از همین نفرات در کادر فنی استقلال است؟

از این نمونه‌ها کم نیستند. فکر می‌کنم بهتر بود خسرو حیدری هم ابتدا می‌رفت کسب تجربه می‌کرد و بعد دستیار سرمربی استقلال می‌شد ولی با این وجود چون او استقلالی است ما حمایتش میکنیم.

پرسپولیسی ها این مصاحبه را نخوانند/ وقتی کشکی سرمربی می شوند آبروی ایران را هم می برند/ شاید بمب های پرسپولیس درون باشگاه منفجر شوند

نظرتان درباره اردوی استقلال و میزان آمادگی این تیم چیست؟

از مدت‌ها پیش خیلی‌ها می‌گفتند که استقلال دیر شروع کرده و من بارها گفتم که این استقلال به موقع جمع و جور می‌شود، به موقع تمریناتش را ادامه می‌دهد و یارگیری اش را هم می‌کند. حالا همه به حرف ما رسیده اند.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

دیدیم که استقلال چطور در آرامش شاکله اصلی تیمش را حفظ کرد و چند بازیکن جوان و به نام هم به استقلال اضافه شدند. نباید فراموش کنیم که در فوتبال امروز اسامی، فوتبال بازی نمی‌کنند بلکه هوش و خلاقیت است که پازل تیم را تشکیل می‌دهد. گرچه شاهد هستیم برخی تیم‌ها دنبال اسامی‌رفته اند که این خطرات زیادی دارد.

چه خطراتی؟

اولین خطرش پاسخگو بودن به مردم است. وقتی شما بازیکنان اسمی‌را به تیم تان می‌آورید توقعات بالا می‌رود و فقط کادر فنی و مدیریتی باید پاسخگوی مردم باشند. چون ممکن است تیم نتیجه نگیرد. دوم این است که در چنین تیم‌هایی با اسامی‌بزرگ ذخیره نشستن کار هرکسی نیست. چون همه بازیکن‌هایی که تازه آمده اند “من” هستند و خودشان را کتابدار میدانند. آنهایی که از نظر مدرک از B به بالا می‌روند دیگر خودشان را لایق نیمکت‌نشینی نمی‌دانند. اینها همه باعث می‌شود تیم بهم بریزد.

پرسپولیسی ها این مصاحبه را نخوانند/ وقتی کشکی سرمربی می شوند آبروی ایران را هم می برند/ شاید بمب های پرسپولیس درون باشگاه منفجر شوند

با این تفاسیر فکر میکنید استقلال بتواند شرایط خوبی را در لیگ برتر داشته باشد؟

استقلال در ترکیه چهار بازی کرد که دو برد و یک مساوی با یک باخت حاصل آن بود. استقلال تیم‌های قدرتمند آذربایجانی و تیم پیرلو ایتالیایی را شکست داد. هر دو، تیم‌های محکمی‌بودند. نفرات شان را هم می‌شناسیم. من شخصاً به این استقلال خوشبینم. شاید در اوایل فصل نقل و انتقالات پرسپولیس گازش را گرفته بود و عده ای می‌گفتند ما یار گرفتیم، دانیال اسماعیلی فر را گرفتیم، بمب خریدیم، سعید صادقی را گرفتیم و… در صورتی که نمی‌خواهم به حریف بی احترامی‌کنم اما ممکن است این بمب‌ها درون خود پرسپولیس منفجر شوند. به دوستان پرسپولیسی توصیه می‌کنم این مصاحبه را نخوانند چون ممکن است ته دلشان خالی شود. شنیدم پرسپولیس هفته اول در اصفهان بازی دارد و این می‌تواند باعث شود روحیه شان را از دست بدهند.

چطور؟

من در این مدت شاهد بودم که خیلی از پیشکسوتان پرسپولیس که تعدادی از آنها دوستان خودم هستند کری می‌خواندند و حتی به خود من زنگ زدند که شما کجایید؟ چرا استقلالی‌ها را در بازار نقل و انتقالات نمی‌بینیم؟ می‌خواستند به نوعی به ما متلک بیندازند! اما ما به اندازه خودمان بازیکن خریدیم و بدنسازی مدرن مان را هم در تهران و ترکیه انجام دادیم. به امید خدا از اینجا به بعد هم با قدرت به سمت لیگ می‌رویم و چهره واقعی قهرمان را در هفته اول به همه نشان خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *