پرسپولیس مقدمات حذف استقلال را فراهم کرد

اخبار استقلال : بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: حذف استقلال به خاطر پرسپولیس است و نمی‌دانم از سر تأسف چه بگویم. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

اخبار استقلال : پرسپولیس و استقلال هنوز کورسوی امیدی برای باقی ماندن در آسیا دارند و به همین دلیل تا آخرین لحظاتی که برای ارسال مدارک حرفه‌ای سازی مهلت داشتند در این زمینه اقداماتی صورت دادند. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.  به گزارش " اخبار استقلال"، در این میان مهمترین اتفاق مالکیت مشترک دو باشگاه است. در این زمینه وعده داده شده که به طور جدی فرایند واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی به زودی آغاز خواهد شد اما فعلا مالکیت این دو باشگاه از وزارت ورزش خارج شده و هر کدام مالکیتی جداگانه پیدا کرده اند تا بتوانند رضایت کنفدراسیون فوتبال آسیا را جلب کنند.  در راستای بحث ارسال دفاعیات استقلال و پرسپولیس به AFC در خصوص مجوز حرفه‌ای، مالک جدید دو باشگاه مشخص و به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شد.  وزارت اقتصاد به عنوان مالک جدید باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شد.  البته باید دید این مالکیت حقیقی است و وزارت اقتصاد حق عزل و نصب در این باشگاه را دارد یا اینکه این اتفاق تنها برای جلب رضایت AFC صورت گرفته است.  دیگر وزارت مرتبط با اقتصاد یعنی وزارت صمت هم مالکیت باشگاه استقلال را بر عهده گرفت. نکته عجیب اینکه باشگاه‌های صنعتی مثل سپاهان، مس رفسنجان و پیکان نیز تحت مالکیت این وزارتخانه هستند.  با خروج مالکین این دو باشگاه از وزارت ورزش باید دید این وزارتخانه که در سالهای گذشته نقشی کلیدی در عزل و نصب‌های مدیران سرخابی داشت حالا تا چه میزان اثرگذاری خود را حفظ خواهد کرد.  یکی از مشکلات اصلی استقلال و پرسپولیس، بدهی‌های مالیاتی سنگین بود که در نهایت این مشکل حل شد تا دو تیم دیگر بدهی مالیاتی نداشته باشند و از این بابت نیز رضایت کنفدراسیون فوتبال آسیا را جلب کنند.

به گزارش ” اخبار استقلال”، علی چینی بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال درباره حذف استقلال از آسیا گفت: این مسئله به سیستم مدیریتی کلان فوتبال از رئیس فدراسیون تا سایر ارکان فدراسیون مربوط می‌شود. متأسفانه سیستم مدیریتی ما ضعیف است و همین مسئله بر مشکلات دیگر اضافه کرده است. مدیران ما به مسائل کوچک و جزئیات فوتبال توجهی نمی‌کنند و این موضوع یک روز می‌تواند دست‌اندازی خیلی بزرگ برای فوتبال‌مان باشد.

چینی همچنین تصریح کرد: حذف استقلال به خاطر پرسپولیس است و نمی‌دانم از سر تأسف چه بگویم. آنطور که من شنیدم مسئله کالدرون مهم بوده و همه می‌دانیم هیچ باشگاهی نباید برای حضور در آسیا بدهی داشته باشد در حالی که همه می‌دانستند پرسپولیس هنوز بدهی خودش را پرداخت نکرده است و حالا استقلال قربانی همین اشتباه می‌شود!

متاسفانه همیشه زمانی به تکاپو می‌افتیم که کار از کار گذشته و هیچ زمان پیشگیری قبل از درمان نمی‌کنیم و وقتی کار از کار گذشت تازه همه بسیج می‌شویم تا این اتفاق نیفتد.

این در حالی است که AFC شوخی ندارد و مثل خیلی جاهای دیگر نیست که با من بمیرم تو بمیری کارها حل شود، بلکه آنجا می‌گویند حذف، تمام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *