ساپینتو برخلاف سرمربی سپاهان هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارد/ مجتبی جباری آبی‌ ها کجاست؟/ فرهاد مجیدی هم از جوانان استقلالی استفاده نکرد!

اخبار استقلال : پیشکسوت استقلال با بیان اینکه ریکاردو ساپینتو شناختی از وضعیت فوتبال ایران ندارد گفت: اعتراض او به چمن ورزشگاه شهر انزلی نشانگر عدم شناخت این مربی پرتغالی است. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

ساپینتو برخلاف سرمربی سپاهان هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارد/ مجتبی جباری آبی‌ها کجاست؟/ فرهاد مجیدی هم از جوانان استقلالی استفاده نکرد!
مجید نامجومطلق هافبک اسبق استقلال در مصاحبه‌ای، شرایط آبی‌ها در رقابت های لیگ برتر را بررسی کرد. بخش هایی از این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

*برای ارزیابی یک تیم، دو هفته زمانی نیست و حداقل باید تا هفته پنجم و ششم صبر کنیم تا مربی شناخت کافی از فوتبال ایران، لیگ برتر ما و بازیکنان تیم را به دست آورد. سرمربی استقلال تا به حال سابقه مربیگری در این منطقه را نداشته و این مسئله در اعتراضش به چمن ورزشگاه شهر انزلی مشخص بود زیرا او حتی نمی‌داند وضعیت ۸۰ درصد ورزشگاه‌های ما نابسامان است و از کیفیت زمین‌ها خبر ندارد درحالی که این مسئله برای ما عادی شده است.

*ژوزه مورایس، سرمربی سپاهان را نمی‌توانیم با سرمربی استقلال مقایسه کنیم زیرا برخلاف ریکاردو ساپینتو که هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارد، مورایس سابقه مربیگری در این منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارد و با سرعت بیشتری می‌تواند بر تیم‌های ما مسلط شده و آن‌ها را مدیریت کند.

*کمبودی که در استقلال حس می‌شود، عدم وجود یک بازیساز مثل مجتبی جباری است که بتواند بازیکنان را تغذیه کند و در جایگاه‌ مناسب قرار دهد. با توجه به نیروی تهاجمی خوب و برگشت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند به خط دفاعی، وجود یک هافبک خلاق حیاتی است تا خط دفاع و حمله را به هم وصل کند.

ساپینتو برخلاف سرمربی سپاهان هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارد/ مجتبی جباری آبی ها کجاست؟/ فرهاد مجیدی هم از جوانان استقلالی استفاده نکرد!

*بر خلاف تمام دنیا توجه به آکادمی که یکی از اصلی‌ترین دلایل پیشرفت باشگاه‌هاست، هیچ اهمیتی برای ما ندارد. اصلا برای همین اهمیت است که فیفا بر تاسیس آکادمی‌ها برای اخذ مجوز حرفه‌ای تاکید دارد. زمانی مرحوم رضا احمدی، چندین بازیکن از جمله امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، پیروزی قربانی، تیموریان و دیگر اسامی نام آشنا؛ از تیم امید به تیم بزرگسالان استقلال آمدند. حال چه شده است که با وجود این سابقه، آکادمی و بازیکن‌سازی را از یاد برده‌ایم؟

*حالا می‌بینیم بازیکنانی که در آکادمی استقلال ساخته می‌شوند، به تیم‌های دیگر می‌روند و با هزینه‌های بالاتر به همین تیم برمی‌گردند. مشکل از امنیت شغلی مربیان و مدیران است که به جای پرورش بازیکن و ارائه برنامه‌های بلند مدت، سعی می‌کنند در زمان کوتاه با صرف هزینه‌های بالا و استفاده از بازیکنان شناخته شده کارنامه خوبی برای خود بسازند و هیچ فکری به حال آینده فوتبال کشور نمی‌کنند. مجیدی هم از جوانان آکادمی استقلال استفاده نمی‌کرد و از تیم‌های دیگر جوانان را آورد. باید تولید بازیکن در خود باشگاه صورت بگیرد تا سود آن هم به خود باشگاه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *