استارت‌ های عجیب و غریب استقلال از قربانی کردن گاو و گوسفند تا شلوغی و کتک‌کاری در تمرین افتتاحیه

اخبار استقلال : به نظر می‌رسد ریکاردو ساپینتو قاعده بازی را خیلی خوب بلد است و قطعاً اتفاقاتی که در جلسه تمرین افتتاحیه استقلال رخ می‌دهد را به شکلی مدیریت می‌کند که در آن بازنده نباشد. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

استارت‌ های عجیب و غریب استقلال از قربانی کردن گاو و گوسفند تا شلوغی و کتک‌کاری در تمرین افتتاحیه

دور جدید تمرینات استقلال به زودی آغاز می‌شود تا این تیم مهیای دفاع از عنوان قهرمانی خود گردد. تمریناتی که بدون شک نقش فوق‌العاده مهمی در روند آماده‌سازی آبی‌پوشان خواهد داشت و اگر این تیم به درستی آماده شرکت در مسابقات شود و بدن بازیکنانش را در شرایط مطلوبی قرار بدهد، قطعاً مشکلات تاکتیکی آن هم کاهش پیدا خواهد کرد. بدون هیچ شک و تردیدی اولین جلسه تمرین استقلال با سرمربی جدید خود حاشیه‌های بسیار زیادی را پیش‌رو خواهد داشت و ساپینتو اتفاقاتی را می‌بیند که شاید تاکنون آنها را به چشم ندیده است. البته وقوع اتفاقات عجیب و غریب در جلسه تمرین افتتاحیه استقلال اصلاً امر بی‌سابقه‌ای محسوب نمی‌شود.

شیرودی در انحصار استقلالی‌ها

ناصر حجازی فقید اوایل تابستان سال ۸۶ برای دومین مرتبه به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد و تمرینات این تیم آن زمان در زمین شماره دو مجموعه ورزشی شیرودی برگزار می‌شد. استقلالی‌ها از اسطوره خود استقبال بسیار گرم می‌کردند، به طوری که زمین شماره ۲ شیرودی کاملاً در اختیار آنها بود و در روزهای نخست برگزاری تمرینات، هنگامی که سود پایان کار به صدا درمی‌آمد، خروج استقلالی‌ها از آنجا کاملاً روی ترافیک خیابان مفتح و میدان هفتم تیر تأثیر محسوسی می‌گذاشت.

قربانی‌های پرسروصدا

اولین تمرین امیر قلعه‌نویی با استقلال در اواخر بهار سال ۹۱ هم سروصدای بسیار زیادی راه انداخت. تمرینی که در کمپ حجازی برگزار شد و تعدادی از استقلالی‌های هوادار قلعه‌نوعی زیر پای او گاو و گوسفند قربانی کردند. حضور تماشاگران در آن روز خیلی پررنگ بود و البته برای دقایقی کار به درگیری فیزیکی میان موافقان و مخالفان قلعه‌نوعی در روی سکوهای کمپ حجازی هم کشیده شد به طوری که برای لحظاتی حتی تمرین تعطیل شد! پس از آن اتفاقات، خانواده حجازی از باشگاه استقلال درخواست کردند اسم ناصرخان را از روی کمپ بردارند چون از نظر آنها و وقایعی که آنجا رخ داد، در ‌شأن این اسطوره نبود. البته بعداً از خانواده ناصرخان دلجویی شد و اسم حجازی نیز همچنان روی کمپ هم باقی ماند.

استقبال ۵ هزار نفره

وقتی علیرضا منصوریان در تابستان سال ۹۵ به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد و به یکی از بزرگترین آرزوهای زندگی ورزشی خود دست پیدا کرد، هواداران این تیم در اولین جلسه تمرین آبی‌پوشان استقبالی به یادماندنی از انجام دادند به طوری که چیزی نزدیک به ۵ هزار نفر در کمپ حجازی گرد هم آمده بودند تا حضور سرمربی جدید را خیر مقدم بگویند. انصافاً استقلالی‌ها در نیم‌فصل اول فصل ۹۵-۹۶ به پای منصوریان ایستادند و تمام نتایج ضعیف را تحمل کردند تا شاهد اوج‌گیری تیم‌شان در دوره برگشت آن مسابقات و رسیدن به عنوان نایب‌قهرمانی باشند.

خرد شدن اعصاب استراماچونی

آندره‌آ استراماچونی چهره بسیار محبوبی میان هواداران استقلال بود ولی کلاً دلش نمی‌خواست تمریناتش در فضای شلوغ برگزار شود اما از بد حادثه، اولین جلسه تمرینی استقلال تحت هدایت او بسیار شلوغ بود و این مسئله باعث خرد شدن اعصاب سرمربی ایتالیایی استقلالی‌ها شد به طوری که بعد از جلسه اول، دستور داد کار در فضایی کاملاً خلوت دنبال شود.

بلد بودن قاعده بازی

به نظر می‌رسد ریکاردو ساپینتو قاعده بازی در این عرصه را خیلی خوب بلد است و قطعاً اتفاقاتی که در جلسه تمرین افتتاحیه استقلال رخ می‌دهد را به شکلی مدیریت می‌کند که در آن بازنده نباشد. او به خوبی می‌داند فضا را به چه سمتی ببرد تا محبوبیت خود میان هواداران را افزایش بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *