نه استقلال دوست داشت به سپاهان بخورد نه آنها به استقلال امیدورام شانس هم چاشنی کار ساپینتو باشد استقلال به جای دربی به فکر کیفیت تیمش باشد

اخبار استقلال : پیشکسوت استقلال گفت: ممکن است استقلال در هفته‌های نخست عالی نتیجه بگیرد اما در ادامه نتایجش افت کند و یا برعکس! برای همین از حالا نمی‌توان تحلیل درستی از این تیم داشت. برای ادامه اخبار استقلال با ما همراه باشید.

نه استقلال دوست داشت به سپاهان بخورد نه آنها به استقلال امیدورام شانس هم چاشنی کار ساپینتو باشد استقلال به جای دربی به فکر کیفیت تیمش باشد

نه استقلال دوست داشت به سپاهان بخورد نه آنها به استقلال امیدورام شانس هم چاشنی کار ساپینتو باشد/ استقلال به جای دربی به فکر کیفیت تیمش باشد
محسن یوسفی بازیکن اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره قرعه کشی لیگ برتر، بازی هفته اول مقابل سپاهان و شرایط این تیم برای حضور در لیگ برتر بیست و دوم اظهاراتی را مطرح کرد:

نظر شما در رابطه با قرعه کشی لیگ برتر بیست و دوم چیست؟

به نظرم قرعه کشی لیگ برتر در شرایط خیلی خوب و منطقی برگزار شد. من در جریان مراسم قرعه کشی بودم و فکر می‌کنم تیمها هم به خوبی رقبای خود را می‌شناسند و امیدوارم مسابقات سوپرجام و جام حذفی هم به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در روند کلی مسابقات لیگ برتر خللی به وجود نیاورد. این خیلی مهم است چون قطعاً در چنین شرایطی اتفاقات بهتری برای فوتبال ما رقم می‌خورد.

قرعه استقلال را چطور دیدید؟

معمولاً تیم‌هایی که برای خودشان شانس قهرمانی قائل هستند دوست دارند ابتدا با تیم‌های بازی کنند که در وضعیت پایین تری نسبت به تیم خودشان قرار دارند.

نظرتان در رابطه با بازی هفته اول استقلال مقابل سپاهان چیست؟

قطعاً استقلال با برد در دیدار اول می‌تواند از لحاظ روحی و روانی تاثیر مثبتی از این دیدار بگیرد. البته نتیجه معکوس هم ممکن است تا حدودی در فرآیند کلی، هواداران و بازیکنان تیم را اذیت کند اما به هر حال این بازی چه هفته اول باشد، چه پنجم و چه آخر استقلال باید با سپاهان بازی می‌کرد.

نه استقلال دوست داشت به سپاهان بخورد نه آنها به استقلال/ امیدورام شانس هم چاشنی کار ساپینتو باشد/ استقلال به جای دربی به فکر کیفیت تیمش باشد

چقدر از سپاهان شناخت دارید؟

سپاهان تیمی‌بوده که در فصل نقل و انتقالات نفرات زیادی را از دست داده و بالطبع نفرات زیادی را هم گرفته است. کادر فنی این تیم هم به طور کلی تغییر کرده است اما با این وجود هر دو تیم استقلال و سپاهان شاید اینگونه تصور می‌کردند که بعد از یکی دو بازی معمولی تر به مصاف رقبای اصلی شان بروندو شاید دوست نداشتند در اولین دیدار با هم مصاف بدهند اما به هر حال قرعه کشی به این شکل رقم خورده و حالا باید دو تیم مدعی قهرمانی در هفته اول با هم دیدار کنند. امیدوارم استقلال بتواند در هفته اول نتیجه مورد نظرش را بگیرد تا در ادامه راه جزو مدعیان لیگ برتر باشد.

در رابطه با دیدارهای هفته دوم و سوم استقلال مقابل تیم‌های تازه لیگ برتری شده چه صحبتی دارید؟

هم ملوان و هم مس کرمان توانسته اند با تکیه بر توانایی‌های خود و کادر فنی شان به لیگ برتر صعود کنند. البته هر دو تیم برای لیگ برتری‌ها ناشناخته هستند و شبیه به سپاهانند. گرچه سپاهان همان سپاهان همیشگی است اما قطعاً با سپاهان فصل قبل تفاوت‌های زیادی دارد. به طور کلی استقلال نباید فکر کند در هفته اول با چه تیمی‌بازی می‌کند، بلکه باید تمرکزش را روی این موضوع بگذارد که چطور می‌خواهد وارد لیگ شود. چه ملوان، چه مس کرمان و چه سپاهان هر سه این تیم‌ها تیم‌های ناشناخته برای استقلال به شمار می‌روند. بالاخره استقلال باید با یکی از این تیم‌ها بازی می‌کرد. استقلال باید بیشتر روی روند کاری و شرایط فوتبالی خودش تمرکز کند. به همین خاطر نباید وقت و انرژی تیم در این باره هدر برود که قرار است با چه تیمی‌بازی کند.

نه استقلال دوست داشت به سپاهان بخورد نه آنها به استقلال/ امیدورام شانس هم چاشنی کار ساپینتو باشد/ استقلال به جای دربی به فکر کیفیت تیمش باشد

برگزاری مسابقه دربی در هفته دوازدهم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اینکه بخواهیم در رابطه با زود یا دیر بودن زمان برگزاری دربی صحبت کنیم کار درستی نیست. ممکن است استقلال در هفته‌های نخست عالی نتیجه بگیرد اما در ادامه نتایجش افت کند و یا برعکس! اینها اصلا نمی‌تواند ملاک درستی برای ارزیابی عملکرد این تیم یا رقیب استقلال باشد. هفته‌ها مهم نیست بلکه کیفیت فوتبال مهم است کیفیتی که استقلال می‌خواهد در طول مسابقات از خودش نشان بدهد اهمیت بیشتری از هر چیزی دارد.

با توجه به اخبار و گزارش‌هایی که از ترکیه به ایران خارج می‌شد نظرتان درباره اردوی استقلال در خارج از کشور چیست؟

به نظرم استقلال تمرینات پیش فصل خوبی را شروع کرد. در ترکیه هم تمرینات بدنسازی خوبی را پشت سر گذاشت. از شواهد پیداست که اردوی ترکیه اردوی مفیدی برای استقلال بوده است. وقتی کادر فنی از شرایط استقلال ابراز رضایت می‌کند می‌توان برداشت کرد که شرایط خوب بوده. نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه اش هم متفاوت بود. گرچه اینها نمی‌تواند ملاک باشد البته هرچه بردها بیشتر باشد بهتر است چون روی روحیه بچه‌های تیم بیشتر تاثیر می‌گذارد اما در کل نتایج بدی در بازی‌های دوستانه نگرفتند. ما کیفیت بازی استقلال را در این مدت ندیده ایم که امیدواریم کیفیت بازی اش هم خوب باشد. امیدوارم ساپینتو با انجام چند بازی دوستانه دیگر ترکیب اصلی خودش را بشناسد و در نهایت استقلال با آمادگی کامل وارد لیگ شود.

نه استقلال دوست داشت به سپاهان بخورد نه آنها به استقلال/ امیدورام شانس هم چاشنی کار ساپینتو باشد/ استقلال به جای دربی به فکر کیفیت تیمش باشد

به نظر شما در فاصله باقیمانده تا بیست و یکم مرداد استقلال به لحاظ بدنی به فرم مطلوب می‌رسد؟

استقلال تقریباً زمان خوبی را برای شروع بدنسازی در نظر گرفت. البته اگر ۱۰ روز یا یک هفته زودتر این کار را استارت می‌زد بهتر می‌شد اما با این همه استقلال جزو تیمهای بود که تمریناتش را به خوبی و کامل انجام داده است. به نظر می‌رسد که استقلال تا هفته اول به شرایط خوب و مطلوب بدنی برسد.

نکته باقیمانده ای در ارتباط با استقلال و لیگ آینده دارید؟

استقلال فصل گذشته با یک سیستم متفاوت و شرایط متفاوت توانست با قدرت قهرمانی اش را جشن بگیرد. حالا شرایط استقلال خیلی متفاوت شده است. کیفیت بازی این تیم فرق می‌کند. نوع رسیدن بازیکنان تیم به دروازه حریف متفاوت است. قطعاً با حضور کادر فنی جدید و تغییراتی که در نفرات استقلال به وجود آمده سبک بازی این تیم هم متفاوت خواهد شد. امیدوارم چاشنی شانس هم همراه استقلال باشد تا در کنار حمایت هواداران این تیم بتواند بار دیگر قهرمانی سال قبل خودش را تکرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *